דימום לא סדיר וארוך

פורום גניקולוגיה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא גניקולוגיה.

דימום לא סדיר וארוך

הודעהעל ידי יעל » 03 ספטמבר 2015, 17:10

בת 33 עד לפני חודשיים המחזור שלי היה סדיר הגיע כמו שעון, לא נטלתי גלולות אף פעם.
חודש שעבר יומיים לאחר שסיימתי את המחזור חזר לי דימום שהמשיך 5 ימים, הלכתי לרופא עשה לי בדיקת פאפ.
אחרי חודש (11.8) קבלתי שוב מחזור (בתאריך שלי) אומנם הדימום היה מועט אבל המשיך שבוע בדיוק כמו שאני רגילה. לאחר יומיים אחרי שנגמר המחזור שוב פעם התחילו דימומים ואפילו חזקים יותר והיו יותר סימנים של מחזור (כאבי בטן ורגישות בחזה) חזרתי לרופא שנתן לי כדור שנקרא "פרוורה" על מנת להפסיק את הדימום. לקחת 2 כדורים בבוקר ו2 כדורים בערב במשך שבוע, הכדור לא ממש השפיע עליי, הדימום המשיך יותר משבוע. ואחרי יומיים שפסק הדימום לגמרי שוב חזר לי דימום והפעם הרופא שלי נתן לי כדור שנקרא "הקסאקפרון" שוב על מנת להפסיק את הדימום, אני ביום הראשון של הטיפול בו ולא רואה ממש הבדל בדימום שיש לי.
אגב בדיקת "פאפ" שעשיתי בפעם הראשונה שהייתי אצל הרופא יצאה לא ממש תקינה עם ממצאים דלקתיים קלים. הוא הפנה אותי לבדיקה שנקראת קולפוסקופיה, את הבדיקה הזאת אני עושה רק ב14.10. הוא אומר לי שהדימומים שאני חווה לא קשורים לצוואר הרחם כי למראית עין צוואר הרחם נראה בסדר ותוצאות של בדיקת הפאפ לא מעידות על הדימומים שאני חווה.

האם אני מטופלת בצורה נכונה? האם כדאי ללכת לרופא אחר, בינתיים אני רק לוקחת כדורים ומדממת כבר 3 שבועות רצוף. ממה דבר כזה יכול לנבוע? האם תוצאות בדיקות הפאפ יכולות להעיד על משהו מסוכן חס וחלילה, אני כבר ממש מתחילה לדאוג.
ממה נובעים הדימומים האלה?
יעל
 

Re: דימום לא סדיר וארוך

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 24 ספטמבר 2015, 13:32

שלום,
קרוב לוודאי שיש לך בעיה הורמונלית אבל כדי לשלול סיבה תוך רחמית לדמם אני ממליץ על היסטרוסקופיה .
במידה ותעלת הצוואר וחלל הרחם תקינים , צריכים לבדוק בבדיקת דם את המצב הורמונלי שלך .
לגבי צוואר הרחם ,טוב לבצע קולפוסקופיה לוודא מקור הדלקת .
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen
 


חזור אל גניקולוגיה

cron