קיצור צוואר הרחם שבוע 27

פורום הריון בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא הריון.

קיצור צוואר הרחם שבוע 27

הודעהעל ידי אפרת » 07 ספטמבר 2018, 17:47

שלום רב,

ביום שני הלכתי לבדיקה שיגרתית אצל רופא הנשים שלי בקופת החולים בשבוע 27.
הוא מדד לי את אורך צוואר הרחם שהיה 23 ושלח אותי למוקד. במוקד נמדד אורך 20 ונמצאו צירים. נשלחתי למיון שם אורך צוואר הרחם היה באיזור 18 קבילתי עירוינ נוזלים, ופרזולט להפסקת הצירים וצלאסטון בנוסף בדקו פעמיים פתיחה שהיתה חצי אצבע.
לאחר אשפוז בו קיבלתי 4 פעמים ביום פרזולט 20 מ"ג שוחררתי אחרי 2 לילות ללא צירים סדירים עם אורך צוואר 15 ועם הנחיה לנר פרוגסטרון 200 ליום והמשך פרזולט 20 מ"כ 4 פעמים ביום.
יש לציין שבסקירה המאוחרת שביצעתי אורך צוואר הרחם בשבוע 22 היה תקין.

היסטוריה: לידה ראשונה תקינה בשבוע 37+4
לידה שקטה עקב מום כרומוזומלי בשבוע 23 ולאחר מכן "בום" להוצאת השיליה

יש לי מספר שאלות:
1. האם זריקת פרוגסטרון יעלה יותר מנרות?
2. האם ניתן להוריד את המינון של הפרזולט שכן אני צריכה להתעורר באמצע הלילה על מנת לקחת אותו?
3. הונחתי למנוחה- האם ניתן לשבת או שצריך רק לשכב?
האם ניתן לצאת מהבית? לנהוג?
4. שמעתי על תרופה בשם: אוטוסיבן, למה לא קיבלתי אותה בבית החולים על מנת לעצור את הצירים? האם יש בתי חולים שלא מספקים אותה?
5. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות על מנת לעכב את הלידה חוץ מפרזולט, נרות ומעקב שבועי אחר אורך צוואר הרחם?
6. האם הבדיקות של פתיחה ואולטרסאונד ואגינאלי יכולות לעודד התפתחות לידה?
7. האם לעובר יש השפעה בעקבות הפרזולט או הנרות?
8. בתרבית שנעשתה לי בבית החולים נמצאו 1000-5000 קוקים גרם חיוביים. קיבלתי זינט פעמים ביום לשבוע, לפי שקיבלתי את התוצאות של התרבית עשיתי תרבית נוספת בקופה שם התרבית היתה שלילית. האם להמשיך עם הטיפול?

המון תודה!
אפרת

Re: קיצור צוואר הרחם שבוע 27

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 15 ספטמבר 2018, 22:17

שלום אפרת,
עניתי לך לפני סדר השאלות

1. האם זריקת פרוגסטרון יעלה יותר מנרות? לא
2. האם ניתן להוריד את המינון של הפרזולט שכן אני צריכה להתעורר באמצע הלילה על מנת לקחת אותו? אין להוריד
3. הונחתי למנוחה- האם ניתן לשבת או שצריך רק לשכב? בנתיים רק לשכב
האם ניתן לצאת מהבית? לנהוג? בשום אופן
4. שמעתי על תרופה בשם: אוטוסיבן, למה לא קיבלתי אותה בבית החולים על מנת לעצור את הצירים? האם יש בתי חולים שלא מספקים אותה? לא הוכרחה חד משמעית כמועילה יותר.
5. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות על מנת לעכב את הלידה חוץ מפרזולט, נרות ומעקב שבועי אחר אורך צוואר הרחם? בנתיים לא לקיים יחסים או דומה להם.
6. האם הבדיקות של פתיחה ואולטרסאונד ואגינאלי יכולות לעודד התפתחות לידה? לא, אם מבצעים אותם בעדינות.
7. האם לעובר יש השפעה בעקבות הפרזולט או הנרות? לא ידוע על השפעה שלילית.
8. בתרבית שנעשתה לי בבית החולים נמצאו 1000-5000 קוקים גרם חיוביים. קיבלתי זינט פעמים ביום לשבוע, לפי שקיבלתי את התוצאות של התרבית עשיתי תרבית נוספת בקופה שם התרבית היתה שלילית. האם להמשיך עם הטיפול? כן להמשיך
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל הריון