אמצעי מניעה

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

אמצעי מניעה

הודעהעל ידי יפית » 17 יולי 2020, 00:12

שלום
אני בת 46. את ההריון האחרון הריתי עם ג'ניפיקס ולכן חיפשתי עכשיו אמצעי מניעה הכי בטוח. המליצו לי על גלולות ולמרות שאני מעדיפה לא הורמונים הלכתי על זה בגלל רמת היעילות. לקחתי סרזט במשך 3.5 חדשים אך היו הרבה כתמים ובעיות אז עברתי לנורידיי . (אני מניקה תינוק בן 5 חדשים). כרגע אני לוקחת נורידיי כמעט 4 שבועות ועדיין לא מצליחה "להתנקות". כמה שאלות:
1. האם יש טעם להמשיך עם הנורידיי? יש סיכוי שהוא יפסיק לגרום לדימומים? אולי לקחת 2 ביום?
2. אם לא - האם עדיף לעבור לנוברינג או גלולות? (מבחינת הבריאות וגם ההנקה) אין לי בעיות קרישה ואני לא שמנה בדיקות דם תקינות ב"ה - לפי הרופאה מותר לי לקחת גלולות.
3. אני מעדיפה לא הורמונים: האם יש משהו בטוח בהתקנים ברמה של הגלולות?
הג'ניפיקס היה לי מצוין והייתי שמחה להשתמש בו שוב אך אני פוחדת. שמעתי שיש ג'ניפיקס גדול יותר לרחם גדול אך אין אותו בארץ. יש לך אפשרות להשיג אותו?
ועוד, המליצו לי להשתמש בהתקן בתוספת קוטל זרע. מה לדעתך רמת היעילות במניעה?
תודה מראש
יפית

Re: אמצעי מניעה

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 20 יולי 2020, 09:12

שלום יפית,
1- אחרי שתעשי אולטרה סאונד ובדיקות דם לשלול שאריות שליה, את יכולה לנסות לעלות ל-2
נורידיי ליום
2-אם אין לך שיפור תוך שבוע ימים, את יכולה לעבור לנוברינג.
3-בכל המחקרים ברחבי העולם ההתקן הנחושתי, יותר בטוח לאין ארוך על גלולות למינהן.
יש אצלי גינפיקסים ארוכים אבל אינם מתאימים בהכרח לכל גודל של רחם. אני הייתי ממליץ לך לחזור לגינפיקס במידה וניתן את הארוך יותר עם תוספת קוטלי זרע.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה