גלולות בהנקה / משולבות

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

גלולות בהנקה / משולבות

הודעהעל ידי אורח » 01 אוקטובר 2020, 12:33

לרופא היקר והמיוחד!!
רציתי לשאול: אני מניקה והשתמשתי עד עכשיו בגלולת פרוגסטרון בנוסף יש לי בעיה בבלוטת התריס , יתר פעילות בלוטת התריס, סבלתי מדימומים רבים בזמן השימוש בגלולה(הגיע למצב של שני מחזורים כל חודש) הרופאה טענה שהגלולה לא מתאימה לי כי כנראה אני אמורה לקבל מחזור בהנקה , וגלולה זו מתאימה למי שאין לה ביוץ או שיתכן והדימומים הם כתוצאה מהבעיה בבלוטת התריס היא הפנתה אותי לאנדוקרינולוג והחליפה לי לגלולה משולבת.. רציתי לשאול:
1. איך יתכן הרי אישה מניקה לוקחת את הגלולה על מנת למנוע ביוץ ואם אין ביוץ אז אין צורך לקחת וכל מה שלקחתי זה על מנת למנוע את הביוץ אז בעצם מה הגלולה הזו עושה...כלומר איך היא פועלת??
2. במעבר בין הגלולות אני יודעת שיש בד,כ דימום ולי כרגע אין האם זה מצב הגיוני או שחייב להיות דימומים? האם זה מראה שהגלולה לא עובדת עלי? ואיך אני אדע שעובדת עלי?
3. והאם יתר פעילות בלוטת התריס יכולה להוריד מיעילות הגלולה?
4. עברתי מיד לגלולה המשולבת ללא הפסקה האם אני מיד מוגנת?
אודה מאוד אם תענה לי על השאלות כי כרגע אין לי את מי לשאול וזה מאוד דחוף לי תודה רבה
אורח

Re: גלולות בהנקה / משולבות

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 05 אוקטובר 2020, 22:31

מועדים לשמחה,
1.גלולה פרוגבטטיבית לא בהכרח מונעת ביוץ, היא מעבה את ריר צוואר הרחם ולכן, מונעת מהזרעונים מלהגיע ליעדם.
2.כאשר עוברים מגלולה קלה יחסית לגלולה רגילה,חזקה יחסית, בד"כ אין דימום והאישה מכוסה באופן מידי .
3.פעילות יתר של בלוטת התריס לא משפיעה על יעילות הגלולה.
4. את מיד מוגנת מההתחלה.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה