התקן תוך רחמי

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

התקן תוך רחמי

הודעהעל ידי מיה » 01 אוגוסט 2023, 15:53

אני עם התקן תוך רחמי מלפני 4 חודשים
היום כשהכנסתי אצבעות גיליתי שאני מרגישה את החוט עם האצבעות. רופא הנשים שהתקין אותו ציין שהוא נוהג לגזור אותו טיפה יותר ארוך כי לדעתו ככה הפין פחות ירגיש אותו. אבל עדיין לא חשבתי שאני אמורה להרגיש אותו... ואם כן איך לא שמתי לב עד עכשיו? אולי הוא זז? גם היום כשהרגשתי אותו באמת בהתחלה קצת לא הבנתי מה זה וחשבתי שזה קריש דם או משהו, אז אולי טיפה ניסיתי להוציא אותו אבל לא נראה לי שזה באמת עשה משהווו. אני אכן מרגישה עכשיו התכווצויות אבל זה לא חדש, זה רגיל כמעט כל יום מאז שאני עם ההתקן.
בנוסף הייתי בביקורת אצל רופא נשים לפני כמה ימים, הוא עשה אולטראסאונד ואמר שהכל תקין.
בקיצור זה הגיוני שאני מרגישה אותו? ועוד שאלה- האם זה סביר שאני עדיין חווה מההתקן התכווצויות חזקות יחסית ותכופות? זה גורם לי לחשוב שאולי זה לא שווה את זה (המחזורים שלי היו יחסית בלי הרבה כאבים)
מיה

Re: התקן תוך רחמי

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 03 אוגוסט 2023, 13:15

שלום מיה,
ניתן להרגיש את חוט ההתקן זה לא דבר חריג. החוט יכול לזוז בלי שההתקן זז ממקומו.
ההתכווציות לעיתים נובעות מנגיעת זרועות ההתקן בדפנות הרחם ואם נבדקת אצל רופא הנשים והא סבר שהכל תקין אז סביר שכך הדבר.
אם הדבר ממשיך להפריע לך יש לשקול להחליף להתקן ג'נפיקס שהמגע שלו עם דפנות הרחם הוא מועט בשל הצורה שלו והאופן שבה הוא תפוס ברחם.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה